De vacht van de Perzische kat

Materialen
Begin altijd met de juiste materialen, zoals:- fijne kam en grove kam voor de kat
- een kam met “mesjes”
- (glans)poeder
- kattenshampoo
- föhn
- kooi / reismand
- recht nagelschaartje
- handdoek
- lauw water met desinfect
- watjes
Niet voor iedere kambeurt is het nodig om al deze materialen te hebben. Voor de reguliere kambeurt kom je met een handdoek, kam en poeder (helpt bij het ontklitten) een heel eind.
Wassen
Maar eens in de zes tot acht weken mag de kat gewassen worden met speciale kattenshampoo. Leer de kat dan ook vanaf jongs af aan om in een laagje water (in bad, douche of teil) te durven staan en te blijven staan. De kat moet vooral niet echt bang van water zijn. Maak de vacht goed nat (een dubbele vacht duurt wat langer om door te dringen) en gebruik dan wat shampoo om de kat goed te wassen. Eigenlijk niet anders dan dat je je eigen haar wast.Spoel het vervolgens goed uit met lauw water (zorg dat je achter de kop blijft) en maak de kat goed handdoekdroog. Om de kat snel te laten drogen kan je deze in een reismand of kooi zetten en dan een zachte föhn er op (niet te heet). De meeste katten lopen nl. weg als je de föhn erop zet.
Kammen
Als de kat droog is kan er wat poeder, eventueel met wat glans, in (in de speciaalzaak te koop) en vergemakkelijkt het kammen. Begin bij de punten en ga dan verder tot aan de huid. Eigenlijk ook niet anders dan bij de mens met lang haar. Neem de kam die op dat moment het lekkerste in de hand ligt. Een klitje kan met een speciale kam met “mesjes” (die de huid overigens nooit raken) verwijderd worden. Maar een recht nagelschaartje kan dit ook. Let wel op dat je niet in de huid knipt. Zo kunnen ook haarplukjes tussen de voetzooltjes weggeknipt worden.De oortjes en natte oogjes maak je schoon met wat lauw water en een watje. De buiten randen van de oren kunnen eventueel met wat lauw water en een klein beetje desinfect schoon gemaakt worden.