Carassius Auratus - Goudvis

Carassius Auratus - GoudvisWat je op het plaatje hiernaast ziet, is wel het grootste misverstand dat er bestaat over de goudvis: hij mag absoluut niet worden gehouden in een kom! Lees hieronder meer over Carassius Auratus, de goudvis.
  • Wetenschappelijke Naam Carassius Auratus
  • Nederlandse Naam Goudvis
  • Familie Cyprinidae (karperachtigen)
  • Herkomst China, Vietnam en Japan, maar tegenwoordig uit de hele wereld (kweek)

Lengte

Tot 40 centimeter, echter in de kommen waarin goudvissen meestal worden gehouden, worden ze niet langer dan een centimeter of zeven. In ruime aquaria worden goudvissen meestal een cm of 15-20 lang.

Geslachtsonderscheid

In de paaitijd (het voorjaar) heeft het vrouwtje van Carassius Auratus een dikkere buik dan het mannetje.

Aquarium voor een goudvis

Goudvissen horen absoluut niet thuis in een vissenkom. Een vissenkom is veel te klein voor deze grote vissen. Houdt de goudvis in een zeer groot aquarium, minimaal 1 meter lang maar liever nog groter. Het beste is om goudvissen te houden in een vijver. Ververs het water eens per week, en dan zo’n 25%. Voeg alleen zeer harde planten toe, want goudvissen zijn echte planteneters. Een zandbodem is de beste bodembedekking voor Carassius Auratus. Een verwarming is niet nodig, bij kamertemperatuur gedijt de goudvis goed.

Karakter

De goudvis is een gezelschapsvis, houdt ze daarom met minimaal vier exemplaren. Carassius Auratus is zeer vreedzaam, en men kan dan ook verschillende goudvissoorten samen houden.

Waterkwaliteit

  • Temperatuur: 10-20°C
  • Ph: 7-7,5
  • GH: 12-16
  • Voeding

    Goudvissen eten alles, en veel!! Plantaardig voedsel eet Carassius Auratus graag, maar ook dierlijk voedsel stellen ze op prijs.

    Goudvissen kweken

    Het kweken van goudvissen is vrij eenvoudig. Zorg voor een groot kweekaquarium en warm het water langzaam op tot 22°C. Na 5 dagen komen de eieren, waarvan het vrouwtje er zo´n 1000 legt, uit. Pas na 8 maanden krijgen de jongen wat kleur. In een vijver is de kweek gemakkelijker. Een vrouwtje kan meerdere keren per jaar eieren afzetten.
    © 2006 - 2025 Funkyfish, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Vanaf 2021 is InfoNu gestopt met het publiceren van nieuwe artikelen. Het bestaande artikelbestand blijft beschikbaar, maar wordt niet meer geactualiseerd.
    Bronnen en referenties
    • Esther J.J. Verhoef-Verhallen - Tropische aquariumvissen encyclopedie
    Reacties
    Ellen, 27-04-2019
    Ik heb een vraag over mijn Flippie goudvis. Hij is ongeveer 14 jaar oud. Altijd alleen geweest, is erg mak echt zo lief. Kan ik er een Goudvis bij doen?
    Hoor het heel erg graag.
    P.s hij leeft in een aquarium met alles er op en er aan.
    Mvg EllenReactie infoteur, 10-07-2019
    Hoi Ellen, een goudvis is een gezelschapsdier dus dat kan zeker!